INICJATYWY

Pomoc zamiast kwiatów

Dzisiaj normą staje się proszenie gości weselnych o konkretne prezenty zamiast tradycyjnych kwiatów. W finezyjnych wierszykach najczęściej prosimy o wino, książki i kupony totolotka. Para młoda może jednak wykorzystać ten wyjątkowy moment by pomóc tym najbardziej potrzebującym.

Jeżeli właśnie planujecie własny ślub, pomyślcie, być może chcielibyście podzielić się Waszym szczęściem z innymi. Istnieje sporo inicjatyw różnych fundacji, które pomagają takie zbiórki przeprowadzać. Przygotowałam dla Was listę akcji, które szczerze polecam 🙂

Ślub pełen miłości

Organizatorem jest Stowarzyszenie WIOSNA. Celem jest zbiórka pieniędzy na Szlachetną Paczkę pomagającą rodzinom w potrzebie lub Akademię Przyszłości wspierającą dzieci z trudnościami w szkole i niskim poczuciem własnej wartości. W Szlachetnej Paczce brałam udział cztery razy jako wolontariusz i mogę z czystym sumieniem zapewnić, że te pieniądze nie idą na marne 😉 Więcej o tym pisałam TUTAJ. Para zgłaszająca swój udział otrzymuje specjalnie zaprojektowaną skarbonkę i bileciki, które może dołożyć do zaproszeń.

Pielucha dla malucha

Akcja stworzona przez Bractwo Małych Stópek. Pomaga mamom w trudnej sytuacji, które rozważały aborcję, jednak ostatecznie jej nie dokonały. Państwo młodzi chcący przeprowadzić zbiórkę pieluszek jednorazowych otrzymują od fundacji wizytówki, które mogą dołączyć do zaproszeń. Pieluchy są później odbierane na koszt fundacji.

Zakochani w Kasisi

Fundacja Kasisi, założona przez Szymona Hołownię, prowadzi zbiórkę na Dom Dziecka, który prowadzi w Zambii. Przyłączając się do zbiórki dostajecie m.in. specjalną skarbonkę, bileciki do zaproszeń i balony z logo fundacji. Po weselu, kiedy prześlecie kilka pamiątkowych zdjęć otrzymacie również spersonalizowany filmik z podziękowaniem.

Fundacja Gajusz

Fundacja Gajusz prowadzi m.in. hospicjum dla dzieci i ośrodek preadopcyjny Tuli Luli. W Tuli Luli dzieci porzucone tuż po narodzeniu otrzymują masę ciepła, miłości, i przytulania 🙂 Pieniądze ze ślubnej zbiórki są przeznaczane na zakup leków, potrzebnego sprzętu oraz opiekę personelu medycznego i psychologicznego. Fundacja przygotowała da chętnych nowożeńców skarbonki, a przy zbieraniu pieniędzy może Wam towarzyszyć wolontariusz.

To tyle propozycji ode mnie. Oczywiście decyzja należy do Was, cokolwiek wybierzecie na pewno nie będziecie żałować 🙂

Tagged , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *